pokémon go druhy

Pokémon Go druhy

Hned vedle sbírání jednotlivých potvůrek jsou ve hře Pokémon Go důležité také souboje v tělocvičnách (Gym). Při nich je důležité vědět, jaký druh pokémona máte a znát jeho výhody i slabé stránky. Seznam Pokémon Go druhy má hned 18 bodů, probereme si je tedy podrobněji.

Bug (Hmyzí typ)

Hmyzí pokémony asi není třeba blíže představovat. Hmyzí Pokémon Go druhy se vyskytují na podobných místech jako jejich travní kolegové. Nejčastěji narazíte nejspíš na Weedla a nejlepší je zaručeně Scyther.

Dark (Temný typ)

Temní pokémoni milují noc a všechna tmavá a pochmurná místa. Hledat je můžete na hřbitově ale i v temném lese u hradní zříceniny. Jejich útoky jsou velmi zákeřné. Do Pokémon Go druhy temnoty se řadí třeba Captivate nebo Gunt.

Dragon (Dračí typ)

Dračí pokémoni patří k těm nejsilnějším, které lze potkat. Dračí Pokémon Go druhy umí celou řadu úžasných speciálních útoků. Patří k nim třeba Charizard nebo Gyarados.

Electric (Elektrický typ)

Električtí nebo také bleskoví pokémoni vynikají mrštností a odolností. Jejich speciální útoky jsou účinné, ale chvíli trvá, než se opět nabijí. Mezi druhy metající blesky patří oblíbený Pikachu nebo Electivire.

 

Fairy (Vílí typ)

Vílí nebo také skřítkoví pokémoni patří mezi velmi přátelské pokémony s efektními útoky. Mezi ty nejznámější vílí Pokémon Go druhy řadíme Jigglypuffa nebo Marilla.

Fighting (Bojový typ)

Bojoví pokémoni jsou neuvěřitelně odolní a mají celou řadu speciálních útoků. Vyskytují se náhodně. Mezi bojové Pokémon Go druhy patří třeba Machop.

Flying (Létající typ)

Létající typy dokonale ovládají umění nečekaných a zákeřných útoků. A zakopnete o ně úplně všude, pokud se spokojíte se Spearrowem nebo Pidgeym.

Fire (Ohnivý typ)

Velmi silní pokémoni, kteří se ale snadno vyčerpají. Jsou k nalezení poměrně běžně. Mezi Pokémon Go druhy se silou ohně patří třeba Charmander nebo Tepig.

Ghost (Duchový typ)

Duchoví pokémoni jsou spřízněni s temnými Pokémon Go druhy. Mají proto rovněž v oblibě hřbitovy nebo tajemné památky a častěji na ně narazíte v noci. Typickým duším pokémonem je Gastly nebo Gengar.

Grass (Travní typ)

Travní typy se vyskytují všude tam, kde je dostatek zeleně. Typické jsou pro městské parky nebo louky. Útočí rozvážně a jsou houževnatí. Mezi Pokémon Go druhy travního typu patří třeba Venosaur nebo Chikorita.

Ground (Zemní typ)

Zemní typy najdete skoro všude. Líbí se jim parky i volná pole. Před útoky cizích pokémonů se umí dobře ukrýt, takže se jen těžko porážejí. Mezi zemní oblíbence patří Diglet.

Ice (Ledový typ)

Ledoví pokémoni to umí se zimou a chladem, ale nejsou kupodivu vázáni na roční období, ta Pokémon Go nezná. Jejich řadám dominuje Seel.

Normal (Normální typ)

Jde víceméně o kategorii označující, že pokémon nevládne žádným speciálním živlem nebo schopnostmi, ale to neznamená, že je zcela bez šance. Koneckonců Eeve nebo Snorlax už v boji porazili mnohem silnější  Pokémon Go druhy.

Poison (Jedový typ)

Útoky jedových pokémonů účinkují déle, takže jim umožňují sbírat síly a čekat, až protivníkovi dostatečně klesnou životy. Typickým jedovým pokémonem je Arbok.

Psychic (Psychický typ)

Psychiští pokémoni využívájí v boji sílu své mysli. Mají velmi neobvyklé speciální útoky. Mezi Pokémon Go druhy na psychické úrovni patří třeba Abra nebo Drowzee.

Rock (Skalní typ)

Sklaní pokémoni vypadají impozantně a stejně tak i útočí. Rozhodí je hlavně přítomnost vody. Nejznámějšími jsou určitě Onyx a Geodude.

Steel (Ocelový typ)

Oceloví nebo kovový pokémoni umí rozdávat opravdu silné rány a jsou také hodně odolní. Kovové Pokémon Go druhy se vyskytují náhodně. Narazit lze třeba na Steelixe.

Water (Vodní typ)

Vodní pokémoni čerpají svou sílu z vody a u ní je také nejčastěji najdete. Stačí, když trochu prší nebo máte blízko řeku nebo rybník. Mezi vodní Pokémon Go druhy patří třeba oblíbený Squirtle nebo Staryu.

 

Podobné příspěvky