pokémon go hra

Pokémon Go

Fenomén Pokémonů oslavil letos 20. výročí svého vzniku. Ze hry určené primárně pro nejmenší japonské děti se během několika měsíců stal trhák herního i sběratelského průmyslu. Hra Pokémon Go určená pro mobilní telefony na tuto vlnu úspěšně navazuje.

Titul Pokémon Go patří do světa her tzv. rozšířené reality. Jde o segment trhu, který ještě není příliš zaplněný a fanoušci her, při jejichž hraní je třeba vyvíjet i fyzickou aktivitu, proto s nadšením skáčou po každém novém kousku.Nové bonusy a vylepšení totiž nejsou závislé na čase prosezeném u počítače, ale na tom, jak daleko jste pro ně ochotní jít. Doslova.

 

Pokémon Go ovládl telefony i srdce hráčů

 

Pro hraní Pokémon Go nepotřebujete nic víc, než dobrý chytrý telefon. Stačí si jednoduše stáhnout apk balíček a začít hrát. Hra je v angličtině, což není ve světě herních aplikací nic překvapivého, ale její ovládání je snadné a porozumí mu i jazykový začátečník.

Hned na úvod Pokémon Go vás čeká tutorial s oblíbeným profesorem Willowem, který vám kromě základů hry nabídne i vašeho prvního pokémona (klasické trio Bulbasaur, Charmander nebo Squirtle). Pokud chcete mermomocí začínat se vznětlivým Pikachu, musíte jeho nabídku několikrát odmítnout a nechat si tyto pokémony čtyřikrát zmizet z mapy. Na pátý pokus budete odměněni.

 

Jednoduché a chytlavé ovládání

 

Spolu s prvním pokémonem v Pokémon Go získáte i několik PokéBallů, takže vám stačí stejně jako legendárnímu hrdinovi z Oblázkového města putovat po mapě a sbírat další mazlíčky. Pohyb po mapě generuje vaše chůze. Když se přiblížíte k nějakému pokémonovi, váš telefon zavibruje.

V Pokémon Go můžete narazit také na Pokestopy, na kterých můžete doplnit zásoby PokéBallů a dalších bonusů a na Tělocvičny (Gym) (Ash by řekl stadiony). V nich stačí porazit pokémona, který je hlídá (obvykle vícekrát) a převzít nad nimi kontrolu. Během hry se také musíte přidat do některého z týmů a budovat tak prestiž tělocvičen ve svém okolí společně.

Fanouškovský web s návody a informacemi ke hře Pokémon GO
Pokémon a jména Pokémonů jsou ochrannými známkami společnosti Nintendo.

Podobné příspěvky