Vodička a ohýnek

Vodička a ohýnek

Milujete nejrůznější strategické a logické hri? Pak by vám Vodička a ohýnek rozhodně neměla uniknout. I když se tyto dva elementy v reálném světě příliš tzv. nemusejí, v rámci této strategie musí spojit své síly, aby se dostaly k cíli. A jak to udělají? Možností je mnoho.

Vodička a ohýnek mezi sebou zkrátka musí spolupracovat. Jinak to v případě této hry nepůjde. A není jen jedna. Obdobných strategií na to téma najdeme na internetu opravdu dost a dost. A jak vybrat tu nejlepší? To je záležitost spíše individuálního vkusu.

Vodička a ohýnek – co vás čeká

Představte si skutečný svět. Voda oheň hasí. Když se rozlije, může vás dostat například přes hluboké propasti, průrvy a obdobné překážky. Zpomalí váš dopad na tvrdou plochu. Můžete s její pomoci šplhat nebo se naopak klouzat dolů a překonat tak i jindy nepřístupné skalní hřebeny a ostrohy. A dokáže vás samozřejmě uhasit, když vás zapálí oheň.

A když jsme u tohoto druhého živlu. Stojí vám v cestě nějaká pevná překážka? Oheň si s ní poradí. Dokáže také některé materiály rozpálit a tím je donutit, aby se roztáhly a propustily vás dál. Dokáže zlikvidovat provázek a uvolnit tak skrytý mechanismus a samozřejmě vás zahřeje. Oheň vodu vypaří, ale voda ho zase dokáže uhasit. A nesmíme se omezovat jen na toto úzkoprsé použití.

Když vodička a ohýnek spolupracují, dokáží toho udělat opravdu ale opravdu hodně. Tam, kde ohni došly síly, se ráda představí voda. A když si naopak voda neví rady, ochotně ji zastoupí oheň. Ne nadarmo bývají tyto protiklady často zobrazovány například v podobě odlišných pohlaví. Zatímco vodu reprezentuje panáček, ohýnek je panenkou. Ale může to být samozřejmě i naopak. To záleží na vašich preferencích a na autorech hry. Někteří vám umožní pohlaví změnit, jiní sází na původní rozvržení.

Vodička a ohýnek

Vodička a ohýnek a jejich herní možnosti

Zásoba her s tímto tématem na internetu je opravdu velmi pestrá. Může jít třeba o nejrůznější plošinovky. Neomezujete se při tom při nich však jen na zdolání překážek, ale získávat můžete i různé zbraně. Ty se vám budou hodit k porážení armády nepřátel, kteří vám chtějí zabránit v postupu. Jednoduše seberte nabízenou zbraň a doslova se prostřílejte do dalšího levelu.

Vodička a ohýnek v jiném podáním mohou být spíše logickou záležitostí. Například se ztratí v deštném pralese a ocitnou se před řadou výzev, které dokáží překonat jen a pouze společně. Nic na vás zpoza rohu nebafne, zato však mou být některé úkoly opravdu zapeklité. Bez dobré koordinace to zkrátka nepůjde.

TIP:

V tomto typu strategie může koordinaci obou postaviček buď zvládnout sami, nebo si na pomoc přizvat kamaráda Nebojte se, oba se snadno vejdete na jednu klávesnici díky vychytanému ovládání. A ve dvou je takový počin rozhodně zábavnější. Jakoukoliv hru si totiž vždycky více užijete ve dvou, o tom nemůže být dozajista pochyb.

Dalším typem hry Vodička a ohýnek může být také sbírání nejrůznějších předmětů. Někdy to bývají drahokamy, jindy mince nebo třeba jídlo. Vaším úkolem tedy není „jen“ se dostat na konec levelu, ale také se při tom pořádně obohatit. Postavičky se zpravidla ovládají šipkami a klávesami WASD. Leckdy je však možné pouze ovládání šipkami, přičemž mezi postavičkami jednoduše přepínáte. Záleží jen na vás, jaké možnosti dáte přednost a která vás zaujme ze všeho nejvíce.

Je však jisté, že hri Vodička a ohýnek vám nabízí spoustu možností. Nudit se s nimi určitě neubudete a a by toho nebylo málo, můžete ke hře přibrat i svého kamaráda nebo kamarádku. Jde taky o dobrý tip pro koordinaci rodičů s dětmi na společně strávený čas u počítače. Vodička a ohýnek vás zkrátka uspokojí opravdu po všech stránkách.

Podobné příspěvky