Spiner hračka ,

Spiner hračka

Ošklivé zapomenuté káčátko, které dobylo svět – i tak bývá často označována spiner hračka. Spiner hračka nebo také fidget spinner doslova uchvátil děti i dospělé. Jednoduchý princip je návykový a poskytuje prostor k mnoha různým trikům a efektnímu hraní.

Spiner hračka
Spiner hračka

Princip fungování téhle šikovné pomůcky je jednoduchý. Spiner hračka se skládá z jednoduchého rotačního ložiska, na které je připevněna tvarovaná vrtulka obvykle z plastu, ale také z kovu, dřeva nebo třeba tvrzeného skla. Jednoduchým pohybem se spiner roztočí a tento pohyb mu velmi dlouho vydrží. Je velmi stabilní, takže je možné hračku např. přehazovat z ruky do ruky, aniž by se žádoucí pohyb otáčení okolo osy zastavil.

 

Spiner hračka

Spinery jsou k dostání v mnoha tvarech a variantách. Aktuálně nejpopulárnější jsou spinery hračky osazené LED diodami, vyráběné v britské metropoli. Při točení poskytují velmi zajímavou podívanou ,kterou ještě umocní použití spinerů v noci nebo kombinace více hraček najednou. Mezi další oblíbené kousky patří i metalické modely s duhovým povrchem nebo spinery z fosforeskujících materiálů.

 

Spiner hračka levně

Dalším důvodem, proč je spiner hračka tak oblíbená, je i její cena. Dolní cenová hranice je zasazena velmi nízko. Ty nejlevnější spinery seženete už okolo 100 Kč, takže si je může dovolit i dítě ze svého kapesného. Díky celosvětovému boomu mají spinery hračky doslova na každém rohu, třeba i ve vaší oblíbené drogerii vedle regálů se zubní pastou nebo v trafice na rohu vystavené pěkně před obvykle prodávanými novinami a časopisy.

Na opačném konci spektra pak stojí sběratelské kousky často s motivy známých seriálových nebo filmových hrdinů nebo s opravdu propracovaným často fantasty designem. Takový spiner hračka může stát i více než 600 Kč.

 

Spiner hračka jako dárek

Právě tato vlastnost dělá ze spineru hračky velmi oblíbený dárek. Vždyť kdo by nechtěl svým blízkým věnovat trochu klidu a účinného antistresového odreagování? K dostání jsou fidget spinery  určené speciálně pro dívky, milovníky fotbalu nebo třeba zapálené zahradníky nebo obdivovatele asijských bojových umění. Stačí se jen dobře porozhlédnout po internetu.

 

Spiner hračka triky

Spiner hračka ale už dávno nepatří do ruky jen školou povinným dětem nebo nudícím se studentům. Naopak. Jde o velmi flexibilní pomůcku, se kterou s trochou šikovnosti dokážete řadu efektním triků.

Mezi ty nejjednodušší patří pyramida ze spiner hraček. Postavte na sebe dva nebo tři spinery a najednou je roztočte. Po několika pokusech budete určitě úspěšný a dosáhnete kýženého efektu. Nejlépe tento trik funguje se stejně velikostně i tvarově provedenými spinery.

 

O trochu těžší je přehodit spiner hračku z ruky do ruky tak, aby se nepřestala točit. Chce to trochu cviku a šikovné prsty, ale jakmile si osvojíte základy, můžete tento trik ozvláštnit třeba prohozením spineru pod nohou nebo za zády.

Velmi jednoduché hraní se spinerem vám zaručí také tužka. Stačí najít takovou, která hladce projde středem rotačního ložiska a vyrobit si víceméně klasickou káču, která udrží rovnováhu, i když ji trochu postrčíte. Ve školních lavicích je tento trik nenahraditelný, ale uplatníte ho skutečně kdekoliv. Stačí si ho jen párkrát vyzkoušet nanečisto, a pak už jen s přehledem ohromovat kamarády.

Podobné příspěvky