Pokr

Opravdové vzrušení, touha ukázat své dovednosti a především zábava – to všechno je pokr, který patří k nejoblíbenějším karetním hrám na světě. Ale není pokr jako pokr. Existuje třináct základních druhů pokru, které mají své vlastní limity a pravidla zde. Nejoblíbenější a nejznámější je ale určitě Texas Hold’em Pokr, který hrají miliony lidí po celém světě každý den.

Jaké známe druhy pokru?

Texas Holdem pokr

Je nejpopulárnější, protože dává sázejícím největší volnost. Sázky jsou neomezené a jejich limitem je pouze výše banku. Nic tedy neruší a nekrotí vaši hráčskou vášeň. Texas Hold’em pokru se pořádají stovky turnajů a to jak v kamenných, tak i on-line casinech, např. PokerStars.

 

Five Card Draw pokr

Pokud s pokrme začínáte, určitě si vyberte tuto variantu. Pravidla pochopíte zde a  za pár chvil a zahrát si ho můžete hned s devíti dalšími přáteli, protože Five Card Draw pokr je určena až pro deset hráčů.

 

Seven Card Stud pokr

Než se na výsluní vyšvihl Texas pokr, hrál se především Seven Card Stud pokr. Hráč má k dispozici 7 karet, ze kterých vidí pouze tři, ostatní leží lícem nahoru na stole. Vítězí samozřejmě nejlepší kombinace.

pokr
moritz320 / Pixabay

Seven Card Stud Hi Lo pokr

Pravidla jsou stejná, jen konečný bank se rozděluje mezi hráče s nejvyšší a nejnižší výherní kombinací. Šanci máte tedy hned 2x, i když o výhru se musíte dělit.

 

Razz (7 Card Stud Low) pokr

Další z druhů STUD pokru, při kterém jsou některé karty viditelné i spoluhráčům. Nevytváří se tu ale postupky a flushe a nejvyšší kartou je vždy král. Obliba tohoto druh ustále roste, právě pro jeho odlišnost a zajímavost.

 

2-7 Triple Draw & 2-7 Single Draw pokr

V této variantě vyhrávají vždy nejnižší možné výherní kombinace. Pravidla se ale v různých hernách mohou lišit, proto doporučujeme je pečlivě nastudovat.

 

Courchevel a Courchevel Hi/Lo pokr

Zde je první karta flopu rozdána na stůl ještě před začátkem hry a samozřejmě lícem nahoru. Hrát můžete ve všech variantách: limit, pot limit i no limit.

 

Omaha High pokr

Pokr velmi oblíbený na území Evropy. Hráči mají v ruce čtyři karty a vítěznou kombinaci musí vytvořit se třemi dalšími, které jsou společné pro všechny na stole.

 

Omaha Hi Lo pokr

Tato varianta pokru navíc počítá s pravidlem „eight or better,“ a lze ji hrát ve variantách limit, pot limit i no limit.

 

5 Card Omaha a 5 Card Omaha Hi/Lo pokr

Oproti klasickým hrám typu Omaha máte zde k dispozici navíc ještě jednu v pořadí pátou vlastní kartu. Opět jsou možné všechny tři varianty hry.

 

Badugi pokr

Varianta draw pokeru, jejímž cílem je utvyořit co nejnižší kombinaci ze čtyř rozdaných karet v různé barvě. V jednotlivých hernách se pravidla značně liší, takže chcete-l ise naučit něco nového, vyberte si badugi pokr.

 

Triple Stud pokr

Známá kombinační hra, ve které si ověříte své znalosti STUD pokru. Hraje se dohromady Stud High, Razz a Stud Hi/Lo

 

HORSE & 8-Game Mix (Smíšené hry)

Smíšená hra, které ověří vaše znalosti pokrových her na nejvyšší míru. Zkratka HORSE se skládá z počátečních písmen Hold’em + Omaha high-low + Razz (Seven card stud low) + Stud (Seven card stud high) + Eight-or-better (Seven card stud high-low). Jestliže vás nudí neustále hraní stejných strategií, určitě HORSE vyzkoušejte.

Hrajte pokr pro zábavu na Facebooku

 

Podobné příspěvky