pokémon go návod

Pokémon Go návod

První pokémoni se na trhu objevili před dvaceti lety. Z původní stovky roztomilých příšerek se za 20 let jejich existence stalo už 721 kousků a jejich počet stále vzrůstá. Chyťte je všechny v nejnovější hře pro mobilní telefony. Přinášíme vám exkluzivní Pokémon Go návod.

Nejdříve si musíte nainstalovat speciální mobilní aplikaci. Ta u nás sice zatím není oficiálně dostupná, ale za pomoci několika jednoduchých triků si ji snadno opatří majitelé telefonů s operačním zařízením Android i iOS.

Pokémon Go návod – první kroky

 

Jakmile povolíte hře přístup k polohovým údajům, rozběhne se před vašima očima jednoduchý tutorial s profesorem Willowem, díky kterému získáte svého prvního pokémona a několik PokéBallů.

Pokémon Go návod ke hře proto musí začít popisem hledání dalších pokémonů, protože hra se více než čehokoliv jiného drží původní hesla Catch them all! (Chyťte je všechny!). Nyní se musíte vydat prozkoumávat své okolí. Herní mapa reaguje na vás skutečný pohyb (chůzi) a zároveň pracuje se skutečnou mapou vašeho okolí. Za travními pokémony proto musíte do lesů a parků, za vodními k vodním plochám a nechybí ani speciální noční kousky.

Základem po Pokémon Go návod je dobré míření – jakmile se ve vašem okolí objeví nový pokémon (poznáte to podle vibrování telefonu), stačí na něj kliknout a pak už jen dobře hodit PokéBall. Počítat musíte se vzdáleností i úhlem hodu. Řiďte se terčíkem v okolí pokémona – čím menší, tím větší šance na úspěch. U silnějších mazlíčků budete muset hod opakovat několikrát, protože z PokéBallu snadno utečou.

Pokémon Go návod – další bonusy

Zásoby PokéBallů a dalších bonusů můžete obnovit u Pokestopů, které se generují v okolí významných a zajímavých míst. Narazit můžete také na tělocvičny (Gym), kde lze změřit síly s místním pokémonem a zabrat si tělocvičnu pro sebe. Jídlo po pokémony získáte prodáním těch přebytečných profesorovi.

Popis Pokémon Go návodu by nebyl kompletní bez zmínky o týmech. Jeden ze tří týmů si musíte vybrat po dosažení 5. levelu. Vybírat můžete podle jejich filosofie i podle toho, jak silný je zvolený tým ve vašem okolí. Volbu později nemůžete změnit, proto vybírejte pečlivě.

Fanouškovský web s návody a informacemi ke hře Pokémon GO
Pokémon a jména Pokémonů jsou ochrannými známkami společnosti Nintendo.

Podobné příspěvky